Aktywny urlop w Poddąbiu

Malownicza wieś Poddąbie to doskonałe miejsce na wakacyjny, aktywny wypoczynek. Miejscowość jest położona w województwie pomorskim, niedaleko Ustki. Doskonała lokalizacja na skraju Słowińskiego Parku Narodowego dodaje jej wiele walorów przyrodniczych i turystycznych. Poddąbie mieści się pomiędzy Ustką a Rowami. Miejscowość leży nad Morzem Bałtyckim, posiada urocze kąpielisko i plażę, otoczoną lasami bukowo – sosnowymi. Jakie atrakcje czekają na nas w tej ciekawej, letniskowej wsi?

Miłośników aktywnego trybu życia z pewnością zaciekawi spływ kajakowy Słupią. Trasa zapewnia wiele niesamowitych widoków oraz dużo emocji. Ciekawą propozycją są także wycieczki rowerowe po okolicy. A co jeśli nie możemy zabrać swoich dwóch kółek? Nie ma problemu. W Poddąbiu znajdziemy także wypożyczalnie rowerów, głównie przy ośrodkach wczasowych czy kempingach. Jak widać, ta mała i niepozorna wieś, jest bardzo dobrze przygotowana na przyjazd gości. W okolicy znajdziemy kilka interesujących tras rowerowych, zalesione tereny sprzyjają organizowaniu ciekawych wycieczek. „Szlak elektrowni wodnych” to niezwykle fascynująca trasa. Poprowadzi nas przez teren Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Możemy podziwiać między innymi zapory wodne oraz elektrownie na rzece Słupia. To jednak nie koniec niespodzianek. Na szlaku możemy spotkać ciekawe gatunki ptactwa, jak na przykład orzeł bielik czy czarne bociany. Z pewnością warto wybrać się na spacer lub rowerową przejażdżkę tą trasą.
Jeśli mało Wam atrakcji, to z pewnościa ucieszy Was, że nie daleko od naszego Poddąbia jest zlokalizowana inna nadmorska miejscowość – Unieście. W tej miejscowości możecie także miło spędzić czas, spacerując, np. po Promenadzie Przyjaźni.

Wartościową i zachwycająca widokami ścieżką jest także „Szlak zwiniętych torów”. Wiedzie on przez poniemieckie zsypy po rozłożonych liniach kolejowych z 1945 r. Niewątpliwą atrakcją są także bogate walory przyrodnicze w Poddąbiu i jego najbliższej okolicy. Szczególnie piękne krajobrazy czekają na nas w strefie chronionej. Poddąbie to mała wieś, w której turystyka rozwija się całkiem prężnie. Baza noclegowa niewątpliwie spełni nasze oczekiwania. Znajdziemy tutaj wiele korzystnych propozycji. We wsi na każdym kroku spotykamy piękne zalesione tereny, dlatego nie zabraknie noclegów w zjawiskowej okolicy. W Poddąbiu znajdziemy kilka pól namiotowych oraz kempingów. Pensjonaty, wille, apartamenty – to kolejne noclegowe propozycje Poddąbia. Jak widać, wybór jest szeroki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Poddąbiu mieści się także kilka świetnych punktów gastronomicznych. W okolicy znajdują się ponadto place zabaw, korty tenisowe oraz wspomniane już wypożyczalnie rowerów. Jest także wiele miejsc, w których można rozpalić ognisko. Ta letniskowa, nadmorska wieś ma z pewnością wiele zalet, warto udać się tutaj na wypoczynek.

1 thought on “Aktywny urlop w Poddąbiu

  1. Ewa super że zabierasz swoje dzieci na wycieczki i pokazujesz im naszą ojczyznę, ja też jak tylko moje bliźniaczki skończą 6 lat zamierzam z nimi podróżować i dalej chętnie będę czytać twojego bloga w poszukiwaniu nowych miejsc

Dodaj komentarz