Ciekawostki na temat Rewala

Rewal to miejscowość nadmorska [jak opisywane ostatnio Unieście], która położona jest w zachodniej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego. Pierwsze wzmianki o niej spotkać można już w źródłach z XV wieku. Pierwotnie wioska nazywała się „Raval” lub też z niemieckiego „Rewahl”. Gdy w 1945 roku przyłączono ją wraz z innymi do Polski, postanowiono ją również po polsku nazwać – „Pamiątkowice”. Nie przyjęło się to jednak i już wkrótce powrócono do dawnej niemieckiej nazwy, która została jedynie nieco spolszczona – Rewal. W 1896 roku doprowadzono do miejscowości zachodnią linię Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która w tamtym czasie łączyła Gryfice z Niechorzem. Niedługo potem powstało tu również połączenie kolejowe z Trzebiatowem. Pierwotnie była to głównie osada rybacka, w tej chwili jest przede wszystkim miejscowością turystyczną. Dzięki temu znajdziemy tutaj bogatą i różnorodną bazę noclegową oraz wiele atrakcji. Wiele lokalnych obiektów, pensjonatów, hoteli czy ośrodków oferuje przyjezdnym noclegi – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rewal,0.html.

Rewal wciąż posiada swoją niewielką przystań rybacką i zdecydowanie jest to jedno z miejsc, które koniecznie powinniśmy tam odwiedzić. Dalej warto także wybrać się na znajdujący się na wysokim klifie taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na morze. Możemy z niego obserwować nadmorskie wschody i zachody słońca oraz bałtyckie sztormy. Oczywiście znajdziemy tutaj także doskonałe kąpielisko morskie, które obejmuje 300 metrów linii brzegowej. Możemy zatem wybrać się do Rewala na typowy urlop nad morzem, który spędzimy opalając się na plaży całymi dniami oraz korzystając z tego wspaniałego kąpieliska. Możemy liczyć na porządny wypoczynek i relaks, który pomoże nam się oderwać od naszego codziennego życia. Przez miejscowość przebiega również Szlak Nadmorski imienia Czesława Piskorskiego, dlatego też jeślibyśmy go kiedyś przemierzali, zdecydowanie powinniśmy zatrzymać się na dłużej właśnie w Rewalu i poznać bliżej tę miejscowość. Będąc tu, warto także skierować swoje kroki do Parku Wieloryba, który stanowi jedną z największych atrakcji miasta. Możemy w nim podziwiać repliki wielu gatunków zwierząt, żyjących w różnych wodach na całym świecie. Można także wybrać się na wycieczkę po okolicznych miejscowościach – w pobliskim Trzęsaczu zobaczymy między innymi tamtejszy zabytkowy dworzec oraz ruiny gotyckiego kościoła na Skarpie, zaś w Dreżewie – wspaniały pałac.

6 thoughts on “Ciekawostki na temat Rewala

  1. W Rewalu piękne zachody słońca są praktycznie codziennie. Podobnie jak autorka jestem matką samotnie wychowującą dzieci i staram się wyjeżdżać z maluchami jak najczęściej. 🙂

  2. Rewal to typowy nadmorski kurort z mnóstwem atrakcji, noclegów i fajną atmosferą 🙂

  3. Darko może i typowy, ale ja bardzo lubię nocleg w Rewalu, wspaniale mi się tam odpoczywa

  4. @Kisimis a byłaś może w Mrzeżynie to też jest fantastyczne miejsce na nocleg

  5. Ja też dobrze wspominam nocleg w Rewalu – przyjemna atmosfera, fajne miejsce, ładna plaża 🙂

Dodaj komentarz