Jesienno-zimowe walory Niechorza

Czy morze może być atrakcyjne poza sezonem letnim? Kiedy jest szaro i wietrznie, temperatura gwałtownie spada, mało kto ma ochotę na dłuższe spacery. Aczkolwiek, jesień sama w sobie ma bardzo dużo ciepła i uroku, nic nie smakuje tak dobrze, jak kubek gorącej herbaty bądź po staropolsku przyrządzony grzaniec, który po długim spacerze nas rozgrzeje. Jesień nad morzem ma równie dużo uroku, jak i latem – możemy znaleźć najpiękniejsze i najbardziej wartościowe bursztyny, które zostają wyrzucone na brzeg przez morskie fale podczas sztormów. Zimą z kolei aura pozornie wydaje się ostra, surowa, powietrze też jest nieco inne – a jednak, jeśli spadnie śnieg, to czeka nas niesamowita przygoda i rewelacyjne sytuacje, które mogą przyczynić się do stworzenia arcydzieł zdjęciowych.

Jedną z miejscowości nadmorskich, do których warto zajrzeć zawsze, niezależnie od pory roku, jest Niechorze. Miejscowość ta nie jest wielka, wieś zamieszkiwana jest przez tysiąc stałych mieszkańców. Położona jest w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Pobierowa i od lat rywalizuje o przodownictwo jeżeli chodzi o turystykę w tym regionie. I tak, każdego roku przybywa tutaj coraz więcej turystów, baza noclegowa jest na to przygotowana i bardzo dobrze rozbudowana. Bardzo atrakcyjne są pobyty jesienne (rezerwuj z meteor-turystyka.pl) w domach prywatnych, mieszkańców wsi. To spokój, cisza, wygoda – w przeważających sytuacjach. Ma bardzo dużo do zaoferowania. Pierwszą rzeczą jest oczywiście zadbane, piaszczyste, urocze kąpielisko, istniejące tutaj już od XIX wieku – wtedy to zawitali tutaj pierwsi turyści, spragnieni relaksu, ochłody nad morzem w bardzo upalne i gorące dni.

Tak zostało do dzisiaj i tak się właśnie składa, że Niechorze jest jedną z pierwszych miejscowości, które posiadają dość długą tradycję turystyczną. W oparciu o to doświadczenie nie zabraknie nam tutaj żadnych udogodnień, znajdziemy wszystko, o czym tylko możemy zamarzyć podczas naszego wymarzonego urlopu, również jest tu wiele miejsc wartych uwagi, jak i ciekawej scenerii, a także wydarzeń kulturalnych. Warto udać się na przykład do latarni morskiej i wejść na sam jej szczyt – z powodzeniem może ona zostać potraktowana jako wyjątkowy punkt widokowy, z którego rozpościera się niesamowity widok na całą okolicę. To miejsce wyjątkowe, zdecydowanie wyróżnia się wśród innych, położonych w tym regionie.

Dodaj komentarz