Katowice – śląskie muzea

W województwie śląskim odnajdziemy wiele miast o ciekawej historii. Jednym z takich miejsc są Katowice, czyli miasto, które jest miastem powiatowym. Funkcjonująca tutaj baza gastronomiczna oraz baza noclegowa [noclegi Katowice – sprawdź tutaj], znacznie ułatwiają turystom poszukiwanie miejsc, w których mogliby zatrzymać się przy okazji zwiedzania tego miasta.

W Katowicach funkcjonuje wiele muzeów, które od lat zachwycają zarówno mieszkańców jak i osoby zwiedzające, które są miłośnikami historii. Jednym z większych muzeów tutaj działających jest Muzeum Śląskie, które zostało założone w tysiąc dziewięćset dwudziestym dziewiątym roku dwudziestego trzeciego stycznia. W zbiorach tego obiektu możemy odnaleźć znane na całym świecie dzieła popularnych malarzy i fotografów, takich jak Józef Chełmoński czy Jacek Malczewski a także Jan Matejko oraz wybitny Józef Mehoffer. Można obejrzeć tutaj także zbiory plakatów oraz plastyki scenicznej.

Kolejnym bardzo popularnym obiektem tego typu jest Muzeum Historii Katowic, które powstało w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym trzecim roku. Można zwiedzić tutaj zbiory malarstwa znanych katowickich artystów, ale także liczne zabytkowe księgi związane z założeniem miasta oraz tradycyjne stroje czy pierwotny tekst hymnu Katowic.

Najczęściej odwiedzanym obiektem muzealnym na ternie Katowic jest Muzeum Hansa Klossa, które powstało w dwa tysiące dziewiątym roku. Przyciąga ono wielu wielbicieli tej postaci filmowej.

Miłośnicy informatyki koniecznie muszą odwiedzić Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, które działa od dwunastego grudnia dwa tysiące dwunastego roku. W eksponatach muzeum możemy oglądać komputery z czasów lat sześćdziesiątych i dalszych. Pomimo swojej niedługiej historii od założenia, muzeum to zostało odwiedzone już przez ponad sto tysięcy turystów.

W Katowicach odnajdą coś dla siebie także miłośnicy sztuki. Na terenie tego miasta znajdziemy wiele galerii, które mieszczą dzieła malarskie oraz fotograficzne dzisiejszych artystów. Największym obiektem tego typu jest Galeria Sztuki Współczesnej Centralnego Biura Wystaw Artystycznych. Funkcjonuje ona od tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego czwartego roku.

Dodaj komentarz