Mrągowo – ciekawe miejsca

Mazury to niezwykle malowniczy zakątek Polski. Nic dziwnego, że właśnie te tereny już od lat zachwycają nas swoimi bogatymi walorami przyrodniczymi. Położone w Krainie Tysiąca Jezior Mrągowo zauroczy nas nie tylko pięknymi krajobrazami. Miasto jest położone na Pojezierzu Mrągowskim, które należy do Pojezierza Mazurskiego. Czeka tutaj na nas wiele możliwości uprawiania sportu oraz rekreacji. Miasto posiada cenne i ciekawe zabytki. Znajdziemy tutaj wiele niepowtarzalnych miejsc, które trzeba odwiedzić. Dobrze zorganizowana baza (http://meteor-turystyka.pl/) z pewnością przypadnie nam do gustu. Mamy do wyboru wiele możliwości. Jeśli marzą się nam wakacje w luksusie, bez problemu znajdziemy ekskluzywny hotel lub apartament. Wakacje z przygodą z pewnością spełnią się w domku letniskowym. Jeśli chcemy spędzić letni czas blisko natury, wybierzemy pole namiotowe lub gospodarstwo agroturystyczne. Baza noclegowa zawiera wiele korzystnych ofert. Z pewnością przypadną nam one do gustu.

Muzeum Sprzętu Wojskiego znajduje się przy ulicy Przemysłowej i przedstawia prywatne zbiory. Właścicielem kolekcji jest Sławomir Trzeciakiewicz. Zbiory muzealne obejmują pojazdy służbowe oraz cywilne. Zobaczymy tutaj między innymi: czołgi, armaty przeciwpancerne i przeciwlotnicze, samochody terenowe, wojskowe samochody ciężarowe, transportery opancerzone oraz wiele innych militariów. Warto posłuchać trochę ciekawostek na temat każdego z eksponatów. Wycieczka do tego miejsca z pewnością będzie ciekawa. Miejsce zainteresuje nie tylko miłośników militariów.

Kościół św. Wojciecha powstał w 1860 roku. Budowla reprezentuje styl neogotycki. Świątynię wzniesiono na planie prostokąta. Budynek posiada trzy nawy. Zyskał także dwie dobudowane kaplice, przez co kościół obecnie przypomina bardziej krzyż łaciński niż prostokąt. Dwuspadowy dach posiada schodkowe szczyty sterczynowe. Nad miastem wznosi się wieża kościoła o wysokości około 30 m. Kościół został pierwotnie zbudowany z czerwonej cegły, a sama świątynia posiada trzy ołtarze. Warto zwrócić uwagę na ciekawe witraże, organy oraz ambonę. Ołtarz główny został wykonany z drewna w Ratyzbonie. Posiada ciekawą konstrukcję i warto przyjrzeć się mu dokładnie. W oknach prezbiterium umieszczono witraże, które przedstawiają postać Dobrego Pasterza oraz sceny męczeństwa św. Wojciecha.

Dodaj komentarz