Odwiedzone zamki

Często na cel podróży wybieram zamki lub ich ruiny. Przez ostatni rok odwiedziłam trzy takie obiekty. Sami zobaczcie jakie to :

Zamek w Ojcowie

Z zamku w ojcowie pozostały tylko ruiny ale i tak jest miejsce warte odwiedzenia. Pozostałości po zamku to jedynie resztki murów obronnych, wieża części mieszkalne oraz brama wjazdowa.  Zamek jest dostępny dla zwiedzających a ze wzgórza można podziwiać panoramę całego Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zamek Bobolice

Zamek ten to zamek królewski zbudowany we wsi Bobolice na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  Zleceniodawcą budowy był Król Polski Kazimierz Wielki. Po potopie Szwedzkim, zamek został dotkliwie zniszczony, dopiero pod koniec XX wieku obecni właściciele podjęli się rekonstrukcji Zamku. Dziś zamek cieszy się dobrą prezencją i można go zwiedzać bez ograniczeń.

 

Zamek w Bytowie

Zamek ten to dawna krzyżacka twierdza, która została odbudowana w II połowie XX. Po krzyżakach zamek przeszedł w ręce książąt pomorskich. W zamku tym czeka na turystów restauracja i hotel, a północne skrzydło zamku zajmuje Muzeum Zachodnio-Kaszubskie.