Sromowce Wyżne – dlaczego warto się wybrać?

W ostatnich latach niezwykle wiele osób decyduje się na wypoczynek w Pieninach [więcej: info Pieniny]. Nic dziwnego – jest to naprawdę urokliwe, spokojne i atrakcyjne turystycznie miejsce. Znajdziemy tutaj przede wszystkim olbrzymi spokój, ale również i wiele miejsc, w które warto pójść nie tylko ze względów przyrodniczych. Warto zajrzeć w Pieniny nie tylko dlatego, że znajdziemy tutaj ciekawe turystycznie szlaki, ale także miejsca związane z historią, jak na przykład zabytkowe zamki w Niedzicy i Czorsztynie. Tak więc w tych okolicach każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Sromowce Wyżne to jedna z wielu miejscowości, które są zlokalizowane w Pieninach. Jest ona szczególnie chętnie wybierana na noclegi. Sromowce oferują nam naprawdę dobre kwatery, gdyż baza noclegowa [więcej: noclegi Sromowce] w tej niewielkiej miejscowości rozwija się z roku na rok. Większość noclegów stanowią znajdujące się tutaj kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne, ale jeśli interesuje nas nocleg w luksusowej willi, to także znajdziemy tutaj coś dla siebie. Na pewno warto wybrać akurat to miejsce jako swoją bazę wypadową do innych miejscowości – trzeba przyznać, że odległość stąd do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc jest naprawdę niewielka, co sprzyja rozwojowi zaplecza turystycznego.

Co więcej – w Sromowcach Wyżnych znajduje się jedna z większych atrakcji tego regionu – jest to bowiem miejsce, w którym rozpoczyna się spływ Dunajcem. Trzeba przyznać, że chociaż nie jest to zbyt tania atrakcja, to jednak zdecydowana większość osób przyjeżdżających w te okolice, decyduje się na taki spływ. Spływ Dunajcem to fantastyczna przygoda – możemy z tratwy obserwować przepiękne okolice z zupełnie innej perspektywy.

Trzeba zauważyć, że Dunajec to zupełnie wyjątkowa i sprzyjająca organizowaniu tego rodzaju rozrywek rzeka. Jest ona szczególnie chętnie wybierana przez turystów jako miejsce organizacji spływów, ponieważ za pomocą rzeki możemy dostać się do równie atrakcyjnej Szczawnicy – miasta o charakterze uzdrowiskowym, w którym znajdziemy również wiele ciekawych, miejsc godnych polecenia dla każdego turysty. Nic więc dziwnego, że z roku na rok na nocleg w Sromowcach Wyżnych decyduje się coraz więcej osób przyjeżdżających w Pieniny. Panujący tutaj spokój i prawdziwa moc atrakcji skuszą do wypoczynku w tych okolicach każdego turystę.

Dodaj komentarz