Świdnica perełką Dolnego Śląska

Świdnica jest miastem znanym jako ważny i znaczący dla polskiej gospodarki ośrodek przemysłowy. Nie brakuje tutaj różnego rodzaju atrakcji i zabytków, które zadowolą każdego przyjeżdżającego turystę.

Jednym z ważniejszych miejsc jest Kościół Pokoju, który w roku 1657 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO [tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/UNESCO]. Świdnica pełna jest zabytków i cennych pamiątek sakralnych, głównie z racji swojego niebanalnego historycznego znaczenia. Co ciekawe, w czasie II wojny światowej zdołała się uchronić od niemal wszelkich zniszczeń. Dlatego do dzisiaj nie brakuje tutaj naprawdę starych domów i kamienic, szczególnie w okolicy rynku. Znajduje się tu również historycznie cenny żydowski cmentarz.

Oprócz zabytków typowo historycznych, nie będziemy narzekać na brak zieleni. Fakt dużego rozwinięcia przemysłowego nie koliduje z funkcjonowaniem pięknych parków, których jest tu co najmniej kilka. Można w nich odpocząć, miło spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi.

Świdnica jest miastem, w którym kwitnie nie tylko życie turystyczne, ale także życie kulturalne. Działa tutaj kilka instytucji, organizujących wydarzenia kulturalne, koncerty i wystawy. Odbywają się tutaj również liczne wydarzenia i festiwale cykliczne. Jednymi z nich są np. Festiwal Bachowski, Dni Świdnicy czy Dni Gór.

Jednym z najcenniejszych miejsc jest rynek. Rzędy malowniczych kamieniczek, ławeczki ustawione wzdłuż rynku, zachęcające do odpoczynku i odetchnięcia od codziennego zabiegania. Bardzo ciekawym punktem jest również Muzeum Dawnego Kupiectwa, jak wiadomo bowiem Świdnica niegdyś była niezwykle ważnym i znaczącym ośrodkiem handlu. To właśnie tutaj sprzedawano atłas, biżuterię, a także sól i piwo. Nie bez powodu Świdnica do dzisiaj uważana jest za miasto piwa. Znajduje się tu wiele piwnic, w których w przeszłości przechowywano ten napój. Dzisiaj w wielu z nich otwarto klimatyczne restauracje i piwiarnie, gdzie można miło spędzić czas z przyjaciółmi, gdy pogoda nie nastraja do spacerów po mieście.

Każdy, kto ma ochotę poznać magię tego miejsca, powinien zająć się wcześniej kwestią, jaką są noclegi [np. tu; http://meteor-turystyka.pl/noclegi,swidnica,0.html]. Świdnica to miasto bogato rozwinięte, więc i baza noclegowa w niczym mu nie ustępuje. Turyści mogą liczyć na wiele miejsc, w których mogą zatrzymać się na czas swojego pobytu.

Dodaj komentarz