Wiedza w pigułce o Krokowej

Krokowa jest wsią w województwie pomorskim. Należy ona do powiatu puckiego. Noclegi Krokowej to bardzo dobry wybór. Miejscowość posiada różnorodną ofertę, w związku z czym każdy zainteresowany na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

W Krokowej znajduje się Muzeum Regionalne. Powstało ono w 1999 roku. Do jego fundatorów należą: Fundacja imienia Erika von Witzlebena na Rzecz Pielęgnacji Kultury Staropruskiej oraz Fundacje Europejskie, Spotkania Kaszubskie, Centrum Kultury Krokowa.

Muzeum Regionalne w Krokowej jest jedynym muzeum polsko-niemieckim. Jest ono zlokalizowane w budynku z XVIII wieku. Budynek ten został zbudowany przez dawnych właścicieli owych ziem, a mianowicie rodzinę von Klocków. Muzeum Regionalne w Krokowej jest usytuowane tuż przy murze otaczającym park a jednocześnie za kościołem. Kiedyś dawno temu była tam zlokalizowana gospoda wiejska. Obecnie w dwóch salach istnieje możliwość zobaczenia zbiorów etnograficznych, które dotyczą historii oraz sztuki regionu Kaszub, a także szkolnictwa, haftów i zdjęć. Możemy podziwiać także eksponaty dotyczące pracy rolniczej bądź gospodarstwa rolniczego z XIX wieku. Jedną z najciekawszych wystaw jest z pewnością wystawa dotycząca rodziny von Klocków, a właściwie pamiątek po owej rodzinie. Rodzina ta była dawnymi właścicielami pałacu.

Przebywając dłużej w Krokowej warto zatrzymać się w Pokojach Gościnnych U Jacka. W ofercie obiektu znajduje się 30 miejsc noclegowych. Są one zlokalizowane w Krokowej przy ulicy Żarnowiec 53. Każdy z pokoi wyposażony jest w: łazienkę a także balkon bądź taras. Ponadto w pokojach możemy liczyć na: stały dostęp do internetu, TV, naczynia oraz sprzęt plażowy. W pokojach trzy i czteroosobowych znajduje się również lodówka. W ofercie obiektu znajdują się pokoje dwu, trzy oraz czteroosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym wynosi od 50 do 70 złotych za pokój, natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy od 75 do 105 złotych. Jeżeli chcielibyśmy wynająć pokój czteroosobowy to zapłacimy za pobyt w nim od 100 do 140 złotych. Obiekt oddaje do dyspozycji gości w pełni wyposażoną kuchnię oraz świetlicę. Na terenie obiektu znajduje się wypożyczalnia rowerów a także parking. Istnieje możliwość zorganizowania grilla. Teren wokół obiektu jest ogrodzony. Pokoje Gościnne U Jacka są czynne od maja do września. Dodatkowym atutem jest zlokalizowany na terenie obiektu plac zabaw, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

Dodaj komentarz