Zbiór informacji o Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój to miasto położone w województwie dolnośląskim, zajmujące powierzchnię 20,32 km². Zamieszkuje na niej nieco ponad 6 tysięcy osób, jednak miejscowość jest naprawdę znana. Sławę zawdzięcza swojemu malowniczemu położeniu oraz uzdrowisku. Usytuowany jest geograficznie pomiędzy pasmem Gór Złotych, a Krowiarek w dolinie rzeki Białej Lądeckiej. Niepowtarzalnej atmosfery miastu nadaje położenie u stóp Śnieżnika, czyli szczytu Masywu Śnieżnika. Jeśli natomiast chodzi o uzdrowisko to jego nazwa brzmi "Wojciech". Jest to jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, którego główna siedziba mieści się w budynku z XVII wieku. Została ona przebudowana około 200 lat później, jednak do dziś wnętrze jest bardzo klimatyczne. Znajdują się w nim bowiem kamienne wanny, marmurowy basen zbudowany na kształt tureckich łaźni oraz pijalnia wód ze źródeł siarczkowo-siarkowodorowo-fluorowych.

W uzdrowisku leczy się przede wszystkim choroby: reumatyczne, ortopedyczne, a także neurologiczne. Mimo, iż przyciąga wielu kuracjuszy, to nie jest jedyną atrakcją miasta. Kolejną jest wieża widokowa mieszcząca się na Górze Borówkowej, jednym z najwyższych szczytów Gór Złotych. Do konstrukcji można dojść oznaczonym szlakiem, wspinając się na wysokość 900 m n.p.m. Jeśli mowa o trasach to poleca się wycieczkę na Lądeckie Skałki w rejonie Trojaka. Najbardziej przypasują one wędrowcom, ponieważ mimo iż nie są specjalnie wysokie to posiadają bardzo strome ścianki. Dla początkujących i zaawansowanych wspinaczy są dostępne także szlaki na Sztolnych Skałach. Istnieją wytyczone i zabezpieczone trasy, ale zaawansowani mogą się pokusić o wyznaczenie nowych.

Na stronie miasta można znaleźć wszelkie potrzebne informację do tego jak się na takim szlaku znaleźć i jak być przygotowanym. Miasteczko samo w sobie jest bardzo klimatyczne, składa się na to także jego ciekawa architektura. W obrębie Starego Miasta można natrafić na naprawdę ciekawe obiekty, takie jak most św. Jana, czy zamek na skale. Niespodzianek w Lądku–Zdroju jest zdecydowanie więcej, ponieważ nie jest to tylko prawdziwy raj dla wspinaczy i piechurów, ale także dla miłośników historii. Właśnie ze względu na to, że ma tyle do zaoferowania należy zapoznać się z bazą noclegową (meteor-turystyka.pl). Kuracjusze z pewnością wybiorą obiekty powiązane z uzdrowiskiem, a dla innych pozostają: hotele, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe, wille oraz prywatne pokoje gościnne. Informacje o wolnych terminach noclegów można znaleźć na stronach internetowych, a żeby na nie trafić najlepiej wpisać w wyszukiwarkę dogodne hasło.

Dodaj komentarz